top of page

צמח הגוג'י ברי

 אריכות ימים, שיפור התפקוד המיני, נוגדי חמצון, חיזוק המערכת החיסונית ועוד...

goji.jpg

הגוג'י ברי הוא אחד התותים מקבוצת מזונות העל - Super-Food והוא מוכר כיעיל בשיפור התפקוד המיני ומעכב הזדקנות. הצמח מוכר בכל העולם ולאחרונה החלו בגידולו גם בישראל.

Woman & Doctor
חזית וגד גרסא1 PNG חתימת מים.png

אינדיגו, לאנשים שיודעים מה טוב בשבילם

המשקה מכיל גוארנה המעוררת את הגוף והנפש לטווח של עד 6 שעות

גוגי ברי האינציקלופדיה לרפואה טבעית.jpg
לקניה.jpg

גוגי ברי איננו עוד צמח רגיל, זהו פרי יער הגדל על שיח שיכול להגיע לגובה של 3 מטרים, והוא שיח רב שנתי מקבוצת הצמחים הסלוניים. השם שלו מתייחס ל - Lycium bararum וגם ל - L. chinense והוא מגיע במקור מדרום מזרח אסיה ואירופה.

לפרי המדהים הזה מייחסים תכונות שונות בהן; אריכות ימים, שיפור התפקוד המיני, חיזוק המערכת החיסונית, שיפור בראיה, תמיכה במוח ובתחום הנוירולוגי, תמיכה בבריאות הלב וכלי הדם, שמירה על בריאות האיברים החיוניים בגוף.
המידע באתר מגיע מויקפדיה, אתר המאמרים האקדמיים מחקריים - NCBI, מכתבה על הפרי באתר Ynet ומספרו של דויד וולף המומחה האמריקאי בתחום הבריאות והתזונה.

תות הגוגי' ברי מוכר כפרי מזין ביותר, יש שאומרים המזין ביותר על פני כדור הארץ. הפרי המדהים הזה טעים מאד והוא מתאים כמעט לכל אדם ומאפיין פיזי של הגוף. הפרי מכיל 19 חומצות אמינו שונות בינהם 8 חומצות אמינו חיוניות מאד לגוף. הפרי מכיל כ - 21 קורטים בהם; אבץ, ברזל, נחושת, סידן ואף ויטמינים כגון; B6, B2, B1 וגם ויטמין E המעולה כנוגד חמצון חיוני מאד.

אריכות ימים - הגוג'י ברי ממריץ את הגוף ומעודד אותו לייצר כמות גדולה של הורמון הגדילה באופו טבעי, תכונה זו צפיציפית הופכת את הפרי לאחד ממזונות העל היעילים בעולם נגד הליך ההזדקנות, ישנן הוכות שהוא עתיר ססקוויטרפנים המסייעים במניעת דלקות ומעודדים את בלוטות התריס והאצטרובל להגביר את ייצור הורמון הגדילה. זהו הורמון המשפיע על איזון רמתם של כל ההורמונים בגופנו.

הפרי המדהים הזה מכיל חומצות אמינות מהסוגים - גלוטמין וארגינין המעודדים את העלאת רמת הורמון הגדילה ובכך מחזירה חיוניות ומשפרת את חילוף החומרים בגוף - מטבוליזם.

.

שיפור התפקוד המיני

בהרבה ארצות באסיה משתמשים בפרי לצורך השיפור של התפקוד המיני, הוא תורם רבות להעצמת יכולת הסיבות והעמידות, שיפור מצב הרוח ומקל על מתחים בגופנו. בהגברת ייצור הורמון הגדילה, הגוף מעודד גם ייצור טוסטסטרון ובכך מעצים את יכולת התפקוד המיני.

נוגדי חמצון עוצמתיים (אנטיאוקסידנטים) - נוגדי חמצון חשובים ואף קריטיים לגופנו כאשר מדובר בהגנה עליו מפני רדיקלים חופשיים וקרינה טבעית, בכך האנטיאוקסידנטים

מסייעים בחיזוק המערכת החיסונית ושיפור יכולתה להתמודד עם תחלואות שונות ומגוונות, הפרי מכיל כמות גדולה של בטא קרוטן - Carotenoids. יש הטוענים שנוגדי חמצון אלו מסייעים אף במניעת מחלות קשות מאד.

שיפור הראיה - ישנם שני נוגדי חמצון עוצמתיים חיוניים מאד לשמירה על מערכת הראיה שלנו, אלו הם; זיאקסנטין בשילוב ולוטאין. שני אלו נלחמים ברדיקלים חופשיים התוקפית את העיניים, נוגדי חמצון אלו מגיעים למרכז הרשתית ושומרים על העין מפני הנזקים המוכרים והשכיחים ביותר הגורמים לעיוורון ו/או החלשות הראייה שלנו עם הגיל, גורמים אלו מוכרים בשמות: ניוון רשתית, קטרקט ואף רטינופתיה סוכרתית. הכמות הגדולה של הזיאקסנטין המצוי בתות הגוג'י ברי נחשבת לגדולה מאד ביחס לכל מזון אחר ועשבי מרפא המצויים בשוק העולמי. יש שאומרים שהזיאקסנטין עשוי לעזור בריפוי קרומי העין ולהעניק להם יותר ברק וחיוניות נעורים.

חיזוק המערכת החיסונית - שלושה מרכיבים חיוניים וחשובים מאד המצויים בפרי המיוחד הזה בהם; רב-סוכרים המהווים פחממות חיוניות המוכרות בעולם כולו ככאלו המסייעים בחיזוק המערכת החיסונית ולשמור על תאים מפני מוטציות גנטיות. הבטא קרוטון - מעצים את תפקודה של בלוטת התריס ומשפר גירוי מיוחד שמפעיל אינטרפרון שהוא מרכיב רב עוצמה המחזק את המערכת החיסונית וידוע גמגן בפני זיהומים שונים וויראליים.

שיפור פעילות נוירולוגית - שיפור הייצור של הכולין (Choline) המסייע לגוף להלחם ברדיקלים חופשיים הנוגעים בניוון נויירולוגי ולמחלת האלצהיימר ובכך מסייעים בהתמודדות עם תופעות אלו.


מצמצמת בעיות לב וכלי דם - גרגירי הגוג'י ברי עוזרים במניעת היצרות העורקים המוליכים חמצן ורכיבי תזונה לתאי הגוף. לפרי שי את היכולת להתמודד עם כולסטרול שהתחמצן וגורם למחלות לב שונות. אמנם גופנו מכיל מנגנוני הגנה מובנים נגד מצבים אלו, זהו אנזים הסופראוקסייד דיזמוטאז. אנזים נוגד חמצון מצוין המונע את התחמצנות הכולסטרול. מחקרים סיניים מראים שגרגירי גוג'י ברי מסוגלים להגביר את ייצור ה-SOD בגופנו.

מגנה על אברים חיוניים בגופנו - הגוג'י ברי מוכר כאדפטוגן מרגיע והוא שומר על בריאותם של האיברים החיוניים שלנו תוך איזון הסוכרים בדם וחיזוק הכבד, מערכת העיכול והעור. באסיה נעשה שימוש בתה גוג'י ברי לטיפול בסוכרת וכעזרה לוויסות סוכר גבוה בדם, שהוא סימן מוקדם לסוכרת ומחלת לב. סוגים מסוימים של רכיבים תזונתיים צמחיים שנמצאים בפרי עצמו משפרים את יכולתו של הכבד לנקות עצמו ולהגן על עצמו מפני נזק שנגרם על ידי חומרים מסרטנים ועל ידי דלקת הכבד. מרכיבים תזונתיים אלה כוללים ביטיין (Betaine), רב-סוכרים ופיגמנטים נוגדי-חמצון. הביטיין מנקה את הכבד ומפחית את רמתה של חומצת האמינו הרעילה הומוציסטאין במערכת הלב וכלי-הדם.

הגוג'י ברי מסייע להתמודד עם הפרעות עיכול שונות, והוא עשוי לסייע בהתאוששות ממחלות בדרכי העיכול, כגון כיבים ותסמונת המעי הרגיש. מחקרים טוענים שהרב סוכרים בצמח מרגיעים את מערכת העיכול. הפרי מכיל חומצות שומן ורב סוכרים בהם קיים מינרל הקרוי אורמוס (Ormus); מינרל המדרבן את ייצור הקולגן ומסייע בשימור לחות ומקנה לעור מראה צעיר ורענן.

האינדיגו מכיל בתוכו מיצוי מצמח הגוג'י ברי.

המידע באתר לקוח ממקורות שונים ברשת כאמור ברישא של הדברים.

bottom of page