top of page

דקל האסאי

עשיר במינרלים, ויטמין C, ויטמין A, סיבים תזונתיים ונוגדי חמצון 

אנטיאוקסידנטים - פוליפנולים, האסאי הוא פרי מקבוצת מזונות ה"על" - super fruit

אסאי.jpg

היתרונות הבריאותיים של גרגרי האסאי

האסאי הוא בעצם גרגר הנראה כמו כדור קטן בגודל של כ - 1 ס"מ והוא צומח על עץ דקל מיוחד הנמצא באזור האמזונס. זהו דקל דק מאד שעובי הגזע שלו מגיע עד לקוטר של כ - 10 ס"מ, המיוחד בו שהוא יכל לצמוח עד לגובה של 25 מטרים, מרשים מאד לצמח כזה, אבל כשיש רוח חזקה, הצמח יקרוס. הפרי הסגול מכיל מינרלים חשובים ומעולים והוא נמצא בקבוצת מזונות ה"על" במקרה שלנו קבוצת "פירות העל" - Supe Fruit

האסאי מכיל אנטיאוקסידנטים - נוגדי חמצון עוצמתיים המסייעים בצמצום ואף במניעת דלקות ואף נלחם ברדיקלים חופשיים מה שמסייע רבות לחיזוק המערכת החיסונית. לפניכם 11 יתרונות בריאותיים משמעותיים שהפרי המדהים הזה מעניק לגוף הרגיש שלנו.

התמונה והמידע מתוך המאמר של אילנה קלמן מהאתר בא במייל.

אסאי, צמח טרופי המשולב במשקה האינדיגו מעניק לגוף שלך יותר

מה הם היתרונות המשמעותיים של פרי יוצא דופן זה

נתחיל מהדבר החשוב ביותר והעוצמתי ביותר שאנשים סובלים ממנו - מחלת הקרוהן;

מחלת הקרוהן נמנית עם מחלות מעי דלקתיות בהן קוליטיס כיבית. המחלה הפכה שכיחה ביותר בשנים האחרונות והיא מגיע ל-3 עד 14 אנשים מתוך 100,000 איש מדי שנה. זו מחלה קשה שנפוצה במיוחד בקרב היהודים מתפוצות אשכנז. זו מחלה קשה והיא פוגעת באיכות החיים בצורה המכבידה על התפקוד היום יומי, היא מאופיינת בדלקות כרוניות במערכת העיכול, בעיקר במעי, והיא גורמת לכאבים עזים, חוסר יכולת לאכול, ועשויה אף להביא למצבים קליניים קשים יותר. המחלה נגרמת בגלל חולשתה של המערכת החיסונית לייצר מנגנון בקרה תקין במעיים וכתוצאה מכך איננה נלחמת כראוי בחיידקים ו/או ברדיקלים חופשיים ומכאן נוצרות הדלקות. חולי הקרוהן נמצאים בסיכון גבוהה לחלות בסרטן ככל שהקרוהן נמצא אצלם תקופה ממושכת. חולי קרוהן נמצאים בקבוצת סיכון גבוהה יותר מהאוכלוסייה הכוללת והם מועדים לפתח מחלות ממאירות אחרות בהן לימפומה נון הודג'קין, לויקמיה, ותסמונות מייאלודיספלסטיות. כמו כן הם נמצאים בסיכון גבוה יותר לפתח מחלות ממאירות הקשורות לתעלה האנאלית ולרקטום התחתון.

ההשפעה של נוגדי חמצון איכותיים מסייעת בצמצום הדלקות במובהק, אנטיאוקסידנטים כמו אלו הנמצאים באסאי ובאינדיגו בכללותו עשויים לסייע רבות בשיפור וחיזוק המערכת החיסונית ובכך לצמצם את הדלקות לרמה סבילה, לעיתים אך יותר מכך. האסאי שבאינדיגו עשוי לצמצם את הפגיעה ברקמות המעיים ולשפר את איכות החיים של חולי הקרוהן לאין שיעור.

הקלה על צרבות

אכלתם אוכל מטוגן מלא שמן, שתיתם משקאות מוגזים והאוכל מתחיל לעלות לכם, אתם מרגישים את החומציות הצורבת של הקיבה, והופ, יש לכם צרבת. כאשר אתם שותים את האינדיגו שיש בתוכות את האסאי שהוא נוגד חמצון חזק מאד, אתם מאזנים את רמת החומציות בקיבה ומתחילים להפחית את הייצור העודף של חומציות הקיבה והגוף מתחיל לטפל בעצמו טוב יותר. נהדר להפחתה של צרבות.

משפר את פעילות מערכת העיכול

האסאי מכיל סיבים תזונתיים שמסייעים למעבר קל יותר של האוכל במעי, אותם הסיבים המופלאים של האסאי שנמצא באינדיגו מקלים על בעיות עצירות ועוזרים בשיפור היציאות היומיות, בכך הגוף מקבל את חומר הניקוי הטוב ביותר לגוף שלנו.

בעיות לב וכולסטרול

גרגר אסאי מכיל פיגמנט סגול יפהפה, מה שמיוחד בו זו העובדה שהוא מכיל כמות גבוהה מאד של נוגדי חמצון מסוג אנתוציאנין, זהו אנטיאוקסידנט הנלחם ספציפית ברדיקלים חופשיים הפוגעים ברקמות התאיות שלנו והוא מגן על תאי הדם בגופנו ומשפר את זרימת הדם בגוף. האסאי מכיל אומגה 6 ואומגה 9 שהן חומצות שומן מיוחדות המפחיתות את הכולסטרול בדם ומשפרות את איכות הזרימה שלו.

מניעת התפתחות הליכים סרטניים

בגרגר אסאי קיים ריכוז גבוה של חומצה אלגית שהיא נוגד חמצון טבעי המצוי במספר פירות שכיחים אחרים בהם פטל אדום, תותי שדה וחמוציות. מחקרים חשובים שבוצעו על החוצה האלגית גילו שהיא מסייעת בדיכוי צמיחתם של תאים סרטניים, כמו גם בהפחתת התפשטותם בגוף. אמנם אין זו תרופה, אך השילוב בין חומצה עוצמתית זו עם ויטמין C הנמצא בגרגרי האסאי בכמות קטנה, הופך את פעילות החומצה לטובה במיוחד. למחקר שפורסם ע"י PMC
 US National Library of Medicine National Institutes of Health Search database Search term Clear input

Research progress on the anticarcinogenic actions and mechanisms of ellagic acid

 

עוצמה אנטי דלקתית אמרנו?

הפרי מכיל פוליפנולים שהם חומרים המסייעים לצמחים לשמור על בריאות התאים שלהם עצמם. בגוף שלנו חומרים אלו מתפקדים כאנטי-דלקתיים עוצמתיים ביותר, הם נלחמים ברדיקלים חופשיים המזיקים לגוף ואחראיים על קיצור אורך חיינו ואיכות החיים. 12 שנות מחקר ומעקב אחר אוכלוסייה המונה 807 גברים ונשים בגילאי 60 ומעלה נמצא, כי תוחלת חייהם של אלה שנמצאו בשליש העליון מבחינת כמות צריכת הפוליפנולים כחלק מהתפריט היומי שלהם, הייתה ארוכה ב-30% מתוחלת החיים של מי שהמעיט בצריכתם. למחקר שפורסם ב - JN THE JOURNAL OF NUTRITION ניתן לקרוא מה הן מסקנות המחקר:
High Concentrations of a Urinary Biomarker of Polyphenol Intake Are Associated with Decreased Mortality in Older Adults

 

כמה טוב להיות יפה, בריאות העור

האסאי יכול לפתור מגוון בעיות עור וכיום לא מעט מוצרי טיפוח מרחבי העולם מכילים אבקת גרגרי אסאי, זאת בזכות החיוניות והאיכויות שהוא מעניק לעורנו. השילוב המנצח בין חומצות שומן אומגה 6 ואומגה 9 לויטמין E שעוזר לתאים שלנו לשמור על הלחות, זאת כאשר במקביל, האנטיאוקסידנטים שבגרגרים מעכבים את ההליכים הגורמים להזדקנות העור בהם עור מדולדל או הופעת קמטים שנוצרים כאשר יש חמצון יתר בגופנו הנמשך לאורך זמן. האסאי שומר עלינו יפים וחיוניים לאורך זמן.

 

מי לא רוצה לרזות - האסאי יעזור לנו בדיאטה

עבור כמה שבטים באמזונס גרגרי האסאי הוא חלק עיקרי מהתפריט היומי, הריי מדובר במזון משביע מאוד. עבור האנשים החיים בעידם המודרני, האסאי עשוי להיות מועיל מאוד בתהליך ההרזיה, אם כאשר אנחנו עושים דיאטה ואם כאשר אנחנו משנים את אורך חיינו לתזונה בריאה יותר. המיצוי מגרגרי האסאי מפחית קצת את התיאבון ומונע תחושת רעב לפרקי זמן ארוכים יותר מהרגיל. עם זאת, כמות הסיבים הגבוהה בגרגרים אלו מאיצה את תהליך המטבוליזם שלנו (חילוף החומרים בגוף), ולאור העובדה שמדובר בפרי שתורם גם להגברת האנרגיה, שתיית אינדיגו שיש בו אסאי לפחות אחת ליום עשויה לעודד אותנו לבצע יותר פעילות גופנית שלטווח ארוך תשנה את הבריאות שלנו לטובה בכל אמות מידה.

אנרגיות, כמה הן חשובות לערנות שלנו

למה להתחיל את היום עם קפה אם אפשר אחרת?
לא שלא מסוגלים להתחיל את היום ללא קפה, האינדיגו הוא תחליף שכדאי לקחת בחשבון. הכמות הגבוהה של ויטמין B2 הנמצא באסאי יעניקו לגופכם תוספת אנרגיה משמעותית, וישפרו את הערנות וימנעו עייפות במהלך היום. בשונה מקפאין או חטיפים מסוכרים, לאחר שתיית אינדיגו, הירידה ברמת הסוכרים בגוף עשויה להיות פחות חדה, בכך תוכלו  לעצור נפילת סוכר ועייפות פתאומית.

סקס והחשק המיני של גברים

האבץ וכמות גדולה של ויטמין A המצוי בגרגרי האסאי מסייעים לגברים בשיפור החשק המיני. אלו מעצימים את ייצור הטסטוסטרון משפרים את ספירת הזרע, משפרים את מצב הרוח ויכולת הריכוז ומפחיתים את סימני התשישות והעייפות.

מרגיעים את הנפש עם אינדיגו

בנוסף לויטמין B3 שגם ככה מצוי באינדיגו, אם אתם לחוצים ועצבניים, שתיית אינדיגו תשפר את מצב הרוח בזכות ויטמין B6 המצוי בצמח האסאי, הוא עוזר לגוף לייצר מוליך עצבי הנקרא סרוטונין, הוא עוזר להפחית לחץ ואף בהפחתת דיכאון. הוספת אבקת אינדיגו לתפריט היומי שלכם תעזור לכם להפחית את המתח והחרדה, להרגיע ולהרפות את השרירים בגוף וליהנות מתחושה רגועה ונעימה למשך כ - 6 שעות בממוצע.

שתו אינדיגו ותרגישו את השינוי

bottom of page