top of page
In The Lab

אינדיגו מול משקאות אנרגיה מוכרים, גלו מה היתרונות שבמשקה הטבעי הטוב בעולם

אינדיגו מול אחרים.jpg

אינדיגו משקה אנרגיה מלא בחומרים מזינים וויטמינים שהגוף שלך צריך כדי ליצור אנרגיה טבעית לחלוטין, זאת לעומת משקאות אחרים המכילים סוכר בכמות בלתי סבירה, סודיום וקופאין עוצמתי שאיננו בריא לכל הדעות והמחקרים בעולם, בוודאי לא בצריכה יום יומית ארוכת טווח ובכמות פעמים גדולה במהלך היום.

לפני שמחליטים לשתות קפה או כל משקה אנרגיה אחר, חשוב לחקור ולהבין את ההשוואה בין המשקאות השונים.

לפניכם טבלת השוואה הממחישה עד כמה האינדיגו הוא המשקה הטוב בעולם והנכון ביותר עבור הגוף והבריאות שלך. להיות ערניים, מרוכזים וחיוניים באופן טבעי ולא מסוכן.

לפניכם טבלת השוואה בין אינדיגו משקה האנרגיה שמשגע את ישראל ואת אירופה למשקאות האנרגיה האחרים.

בטבלה תמצאו שמשקה אנרגיה לא צריך להכיל קופאין וכמויות גדולות של סוכר כדי לעורר ולהמריץ.

הגוף שלנו הוא מכונה משומנת היטב והוא זקוק לתחזוקה נאותה ולא לרעלים.
ראו את הטבלה בתחתית המאמר.

אינדיגו משקה האנרגיה הטהור ביותר בהשוואה למשקאות נפוצים אחרים, חשוב לדעת...

אינדיגו רד בול מונסטר ורוקסטאר השוואה

הסכנה שבמשקאות האחרים טמונה בסוכרים ובכמות הקופאין הרגיל

סוכר:

כאשר מציעים לכם בין 27g ל - 31g של סוכר במשקה אנרגיה, מסכנים אתכם בשני מישורים, האחד רמת סוכר גבוהה ומיותרת, השניה היא התקף לב שנובע מהאצה של דפיקות הלב לכמה רגעים בצורה מלאכותית ולא נכונה. משקאות האנרגיה הנפוצים מאיצים את פעימות הלב לפרק זמן הנע בין 10 דקות ל - 15 דקות ואז קורה הנורא מכל, דפיקות הלב צונחות במהירות. חשים ירידת לחץ דם, עייפות מהירה ונפילת מתח. 

האינדיגו לא גורם להאצה של דפיקות הלב, הוא מעורר ומעניק אנרגיה מבלי להעזר בכמות גדולה של סוכרים. האנרגיה שהוא מעניק מחזיקה עד 6 שעות אפקטיביות. האינדיגו מכיל את הכי פחות סוכר בכל משקאות האנרגיה המוכרים בעולם כיום, בסה"כ 4.7g.
 

זה לא הכל, שהריי אין מדובר בסוכר לבן או מלאכותי שמפיקים כמו בחברות הנפוצות, זהו סוכר שבא מצמחים שהמיצוי שלהם הוא מקבוצת מזונות העל. מה שמוכר יותר בשם פרוקטוז ( Fructose ), הקרוי גם "סוכר פירות". זהו חד סוכר המהווה את אחד מסוכרי הדם החשובים ביותר.

קלוריות:

בעוד שמשקאות אנרגיה אחרים מתהדרים בכמויות גדולות של קלוריות ל 100g ולמעשה כולם משמינים ומהווים חוסמי עורקים מעולים, האינדיגו מכיל כרבע מכמות הקלוריות ביחס למשקאות אנרגיה אחרים, לעיתים אף פחות מרבע הכמות, תלוי לאיזה משקה אנרגיה מתייחסים.

 

המשקה הנפוץ ביותר בישראל מכיל 110g קלוריות לפחית של 330mg שזו קטסטרופה.

האינדיגו מכיל 24g כאשר את האבקה מוהלים בלפחות 500ml של מים, שזה מוריד את הכמות לפחות מהנורמה המקובלת. יש שמוהלים את האינדיגו עם 750ml שזה בכלל מעולה. כתוצאה מכך שמוהלים את האינדיגו במים, הוא הופך למשקה שמעודד שתית כמות גדולה יותר של מים מה שהופך את המשקה לבריא יותר מכל משקה אנרגיה אחר.

ויטמינים:

ניתן לראות בטבלה שהאינדיגו מכיל בתוכו כמויות נכבדות של ויטמינים. באינדיגו יש 270mg ויטמין C כאשר אצל אחרים אין בכלל.

כמות ויטמין ה - B6 באינדיגו היא מהגדולה בקטגוריה. המשקה מכיל 100mcg ויטמין B12 כאשר אחרים מכילים במקסימום 7.2mcg.

ראו את הטבלה המלאה וקבלו החלטה - לא להזיק לגוף שלכם. שתו אינדיגו, זהו המשקה הטוב ביותר בעולם והוא הבריא ביותר לגוף שלכם, על אחת כמה וכמה אם אתם מתאמנים, סטודנטים או אנשים שמעוניינים לשפר את איכות החיים, את חילוף החומרים ולהרגיש נפלא ביום יום.

חשוב לדעת - קראו את המאמרים שנכתבו על משקאות האנרגיה האחרים המסוכנים

הצד האפל של משקאות האנרגיה   
עשור לאחר שהגיעו לישראל משקאות האנרגיה הראשונים, עדיין לא שככה הפופולריות שלהם במתחמי הבילוי השונים. אולם עתה מתברר כי משקאות אלה גם עלולים להוביל את הלוגמים לחוויה מטלטלת בחדר המיון.

לפי דו"ח המינהל האמריקאי לחומרים מסוכנים ושירותי בריאות הנפש (SAMHSA) שהתפרסם באחרונה, במשך ארבע שנים גדל פי 14.2 מספר הפניות לבתי חולים בארה"ב המיוחסות למשקאות אנרגיה - מ-1,128 אשפוזים בשנת 2005 ל-16,053 בשנת 2008. בהמשך חלה ירידה קלה של 18% במספר האשפוזים ל-13,114 בשנת 2009. בסך הכל נרשם בדו"ח גידול של פי עשרה בפניות לחדרי המיון בתוך חמש שנים.

מעל לשליש מהביקורים בחדר המיון בעקבות צריכת משקאות אנרגיה יוחסו לשילוב מסוכן עם אלכוהול או סמים, ומעל למחצית מהביקורים האלה היו של צעירים בני 18-25. עם השילובים שנמנו היו תרופות - ובייחוד תרופות פסיכיאטריות - חומרים ממריצים, משככי כאבים וכדורי שינה. עוד דווח על שילובים מסוכנים בין משקאות אנרגיה ואלכוהול ומשקאות אנרגיה וסמים לא חוקיים - בייחוד מריחואנה וקוקאין.


למאמר המלא באתר של עיתון הארץ לחצו כאן

גם תינוקות וילדים בסכנה
קפאין הוא החומר הפסיכו-אקטיבי הנצרך ביותר בעולם. כ-80% מהמבוגרים בעולם המערבי צורכים משקאות ומאכלים עתירי קפאין, ובהם לא רק קפה אלא גם תה, קולה, שוקולד וכמובן משקאות האנרגיה. צריכת הקפאין שכיחה כל כך, עד שהיא עולה על צריכת האלכוהול והניקוטין.

קפאין נחשב לממריץ המשפר את היכולת השכלית והחשיבה, ומקטין את העייפות ואת זמן התגובה. השפעות אלה נחשבות חיוביות בחברה הישגית ותחרותית, אולם במקרים של צריכה קיצונית או הפסקה פתאומית של הצריכה, לקפאין יש גם השפעות שליליות.

מנתונים שונים על שתיית קפה  שנסקרו לפני כשנתיים בכתב העת "הרפואה" של ההסתדרות הרפואית בישראל, עולה כי הצריכה הממוצעת של קפה לאדם בישראל גבוהה למדי ודומה לזו בארה"ב, אך פחותה מזו של מדינות מערב אירופה כגון הולנד, גרמניה, צרפת, איטליה ואלופת העולם בשתיית קפה - שבדיה. עם זאת צריכת הקפה בישראל גבוהה פי שניים מזו שבמדינות מתפתחות, ובהן אתיופיה - מולדת הקפה.

הצריכה של קפאין נפוצה למדי מעל גיל 18, אולם גם תינוקות וילדים חשופים לקפאין עקב שתיית משקאות קלים או קקאו. שתיית משקאות עם קפאין חושפת ילדים אלה לסיכון הרעלה בשל משקל גופם הנמוך. בנוסף, גם אנשים העובדים שעות ארוכות או בלילות, ביניהם סטודנטים, רופאים המבצעים תורנויות ארוכות ועובדי הייטק צורכים כמויות גבוהות של קפאין כדי לשמור על עירנות, ובעקבות זאת מצויים בסיכון יתר להרעלת קפאין.

למאמר המלא באתר הרשמי של Ynet לחצו כאן

משקאות אנרגיה לילדים ונוער, היזהרו! מסוכן!

כתבה מאת: גיא שלמון (MS.c) דיאטן קליני וספורט, איש חינוך גופני ופיסיולוג.

המנהל המקצועי של רשת מועדוני הכושר Life & Fitness לד או מתבגר שלא נהג לצרוך קפאין כדרך קבע,

 

אם ישתה פחית אחת עד שתיים, חשיפה מיידית זו לכמות גבוהה של קפאין בהחלט תהווה סיבה לדאגה. צריכה עודפת של סוכר עלולה להוביל להשמנה, לשינויים ברמות הגלוקוז בדם, לשינויים ברמת הורמון אינסולין ולעששת השיניים. מה גם שלשתיית משקה נוזלי עתיר קלוריות קיימת יכולת צבירה קלורית גבוהה יותר מאשר אכילת מזון מוצק.

חקרים שנערכו בילדים הראו ששתיית מנה אחת של משקה מתוק ביום (200־250 מ"ל) לאורך זמן מעלה את הסיכון להשמנה פי שניים. ואילו שתיית שתי מנות כבר מעלה את הסיכון פי ארבעה.

כמות ויטמין B3 (ניאצין) בפחית אחת הינה 20 מ"ג. לשם השוואה לשאר ויטמיני B במשקה, כמותם של ויטמין B5 וויטמין B6 בפחית היא 5 מ"ג כל אחד. לא רבים יודעים, אך צריכה עודפת של ניאצין מלווה בתופעת לוואי לא נוחה של בעירה בעור (Flushing) הכוללת עקצוצים וחום על פני עור הפנים, הגב, החזה והזרועות.

 

תופעה זו מופיעה לרוב במינונים של מעל 50- 100 מ"ג ניאצין, זה אמנם משתנה מאדם לאדם, אך אין כמות גבוהה כזו במזון טבעי. עם זאת, התופעה עלולה  להופיע כבר במינונים נמוכים יותר, בטח כשמדובר בילדים או צעירים עם משקל גוף קטן.

למאמר המלא באתר הרשמי של Life & fitness לחצו כאן

מה מכילים משקאות אנרגיה והאם הם מסוכנים?

מאמר מאת ד"ר עידן גורן
מי נמצא בסיכון?
אוכלוסיה ראשונה שנמצאת בסיכון גבוה היא אנשים עם מחלות לב ידועות או מחלות לב שלא אובחנו. אנשים אלה נמצאים בסיכון לפגיעה קשה יותר בתפקוד הלב לאחר שתייה של מספר משקאות אנרגיה.


דופק (ShutterStock) עלול לפגוע בתפקודי הלב (אילוסטרציה: shutterstock)
האוכלוסיה השניה שנמצאת בסיכון היא ילדים.

 

האקדמיה האמריקנית לרפואת ילדים (AAP) פרסמה אזהרה שמפרטת כי משקאות ספורט מותרים לצריכה רק על ידי מתבגרים ולאחר פעילות גופנית מאומצת וממושכת. האיגוד אוסר על צריכה של משקאות המכילים קפאין על ידי ילדים, לרבות משקאות אנרגיה. זאת, בעיקר בשל הסיכונים לילדים מגירוי יתר של מערכת העצבים. קבוצה שלישית היא זו של אנשים שסובלים מכאבי ראש ומיגרנות. שתייה מוגברת של קפאין אמנם מיטיבה לעיתים עם הכאבים, אך היא עלולה לגרום לתסמינים של גמילה, מה שעלול להגביר את המיגרנות.


אבל לא מדובר רק על השפעות פיזיולוגיות, אלא קיימות גם השפעות על הנפש, כפי שמצא מחקר אוסטרלי שגילה כי צריכת משקאות אנרגיה בגברים צעירים נמצאה כקשורה לחרדה מוגברת.

למאמר המלא באתר הרשמי של וואלה לחצו כאן

ויזה או מסרטכארד

הזמנת אינדיגו ישירות מאתר החברה
היא תשלום בויזה או מסטרכאד. במצב זה ההזמנה נכנסת ישירות למערכת ומבוצעת אוטומטית. היתרון הוא שכאשר מזמינים יותר מקופסא אחת באותה הזמנה, לא משלמים דמי משלוח נפרדים לכל קופסא.
המחיר לקופסא ראשונה 91$ כולל משלוח עד הבית. אספקה עד 7 ימי עסקים.

לביצוע הזמנה טלפונית - 054-6730006 שרון
 

 קניה בטוחה בפרוטוקול SSL מחמיר 

חץ ירוק נע.gif
bottom of page